Žydinčios vejos

eniso aikštynų vejos Lietuvoje nėra labai populiarios, tačiau golfo sportas vis labiau populiarėja. Ateityje prognozuojama, kad atsiras vis daugiau šių, Vakarų šalyse populiarių, žaidimų entuziastų, pasiryžusių įsirengti aikšteles su vejų danga.

Teniso aikštelių vejoms dirvą paruošti reikia labai kruopščiai. Vegetacinis dirvos sluoksnis turi būti ne mažesnis kaip 10-13 cm. Dirva smulkios struktūros, jos mechaninėje sudėtyje apie 20 proc. smulkaus ar vidutinio stambumo smėlio dalelių (dydis – 0,02 mm), gausu maisto medžiagų, apie 4,0 proc. humuso. Jei podirvis nepakankamai laidus vandeniui, tenka iš rupaus ir vidutinio stambumo smėlio sudaryti 8-10 cm sausinamąjį sluoksnį ir pakloti drenažą. Dirvos paviršius turi būti idealiai išlygintas, be jokio nuolydžio ir gerai suspaustas. Aikštelė orientuota šiaurės-pietų kryptimi.
Žoles geriausia sėti antroje vasaros pusėje. Kai sudygusios žolės paauga iki 6-8 cm, jas reikia atsargiai nupjauti 3 cm aukščiu. Kad žolės geriau augtų ir krūmytųsi, rugsėjo pradžioje veją dar galima patręšti trąšomis.
Kitais metais nuo pat vegetacijos pradžios veją reikia pjauti 1 cm aukščiu. Žaidimų laikotarpiu tokiu pačiu aukščiu ją reikia pjauti kas antrą dieną. Ant gerai prižiūrimos vejos galima pradėti žaisti jau nuo birželio mėnesio.
Golfo aikštynų vejos yra nevienodos paskirties. Nuo jos priklauso įrengimo ir priežiūros darbų intensyvumas. Normaliam 18 duobučių aikštynui įrengti reikalingas 50-70 ha žemės plotas, kurio didžiąją dalį, t.y. apie 30-50 ha, užima vejos, o likusį plotą sudaro įvairios kliūtys – smėlio duobės, vandens telkiniai, tolimi keliai bei pastatai. Jei trūksta žemės, aikštyną galima įrengti su 9 duobutėmis 25-30 ha plote.

 

Straipsnis parašytas remiantis J. Mockaičio knyga “Vejų įrengimas ir priežiūra”.